مشاوره و پشتيباني 24 ساعته
بهدان کالا

بالا بردن کیفیت چاپ در پرینتر لیزری

hp 725
hp 725

بالا بردن کیفیت چاپ در پرینتر لیزری : برای افزایش کیفیت چاپ پرینترهای لیزری راهکارهای زیادی وجود دارد که هر کدام به نوبه ی خود در بهبود کیفیت اسناد و تصاویر پرینت شده، تاثیر مثبت دارند. در این مقاله قصد داریم با روش های بالا بردن کیفیت چاپ در پرینتر لیزری بیشتر آشنا شویم. پس تا پایان همراه ما باشید.

راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت چاپ در پرینتر لیزری

تنظیمات پیش فرض پرینتر، تنظیمات نرم‌افزار پرینت که برای پردازش استفاده می‌شود، تنظیمات کاغذ و نوع کاغذی که استفاده می‌شود و کیفیت فایلی که قرار است چاپ شود، همگی در کیفیت پرینت نهایی تاثیرگذار هستند.

تغییر تنظیمات پنل پرینتر برای افزایش کیفیت چاپ در پرینتر لیزری

دسترسی به تنظیمات پیش فرض پرینترهای لیزری، با تنظیمات کارخانه، کمی متفاوت است. برای دسترسی به تنظیمات پرینتر، از طریق پنل کنترل چاپگر در قسمت printing preferences و یا default settings قابل دسترسی است. تنظیمات این بخش را با توجه به دفترچه راهنمایی که به‌همراه دستگاه می باشد، تغییر دهید.کیفیت چاپ را در این قسمت به بالاترین سطح افزایش دهید. تنظیمات کیفیت چاپ اغلب در پایین‌ترین سطح قرار دارد و باید آن را به حد متوسط و یا بالاترین سطح افزایش دهید.

تغییر تنظیمات نرم افزار پرینت

این تنظیمات را می‌توانید در حین پرینت گرفتن فایل، تغییر دهید. برای این منظور، کافی ست روی فایلی که می خواهید پرینت بگیرید در منوی File، کلیک و گزینه Print را انتخاب کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، گزینه Option یا Advanced Settings را بزنید. سپس با زدن printing preferences می‌توانید از طریق Quality کیفیت چاپ را به بالاترین حد ممکن تغییر دهید. با این کار می توانید کیفیت چاپ در پرینتر لیزری را تا حد قابل قبولی افزایش دهید.

بررسی تونر کارتریج

این قابلیت اغلب از طریق پنل کنترلی پرینتر و گزینه check ink-levels قابل دسترس است. البته برخی از پرینترها درصورت تمام شدن تونر کارتریج، به صورت اتوماتیک پیغامی نمایش می‌دهند و کاربر را مطلع می‌ کنند که کارتریج را تعویض کند. برای شارژ تونر کارتریج لیزری حتما مقاله ی آموزش شارژ کارتریج لیزری را مطالعه کنید.

کارتریج انواع پرینتر در بهدان کالا موجود می باشد.

بررسی تونر کارتریج
بررسی تونر کارتریج

استفاده از کاغذ مناسب برای پرینت

گاهی بی‌کیفیت بودن نتیجه چاپ به نوع کاغذ برمی‌گردد. برای هر پرینتر باید از کاغذ مناسب استفاده شود. اطلاعات مربوط به کاغذ مناسب برای هر پرینتر در قسمت printing preferences و یا advanced printer settings قابل دسترس است. ویژگی ‌هایی از جمله درجه کاغذ، ضخامت و بافت کاغذ، هر کدام به مقادیر متفاوتی از پودر برای چاپ نیاز دارد، تا تصاویر با کیفیتی چاپ شود. پس در صورت مشاهده کیفیت چاپ پایین، ابتدا نوع کاغذ را بررسی کنید.

مطمئن شوید فایل ها و تصاویر با کیفیت هستند

رزولوشن و یا dpi عکس، تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت عکس بعد از چاپ با پرینتر لیزری دارد. عکس‌هایی با ۲۴۰۰ dpi بهترین گزینه برای چاپ هستند.

بهترین کالا در بهدان کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *