مشاوره و پشتيباني 24 ساعته
بهدان کالا

چند راه برای تمیز کردن پرینتر جوهرافشان شما

مسلما تمیز کردن پرینتر از تعویض آن کم هزینه تر است. مراقبت منظم از پرینتر طول عمر آن را افزایش داده و در عین حال باعث حفظ کیفیت چاپ می شود. ممکن است این کار سخت به نظر برسد اما این طور نیست؛ بلکه برعکس بسیار ساده است و تنها چند دقیقه زمان می برد.

برای تمیز کردن هر مدل پرینتر نیاز به روشی متفاوت است. بنابراین بهتر است نگاهی به دستورالعمل های مربوط به مدل پرینتر مورد استفاده تان بیندازید و حتما آن ها را رعایت کنید. متاسفانه بعضی از تولید کننده ها این اطلاعات را فقط در دسترس تکنسین های مجاز قرار می دهند.

پرینتر را از برق بکشید. از آن جایی که قرار است با قطعات داخلی پرینتر کار کنید بهتر است اول آن را از برق بکشید تا خطر برق گرفتکی حین کار وجود نداشته باشد. قبل از شروع کار، چند دقیقه ای صبر کنید تا پرینتر خنک شود.

1. از بین بردن گرد و خاک

دمنده و مکنده باد دیمر دار مگا3 Mega3 P-37

می توان به منظور گرد روبی از دستگاه دمنده باد، سشوار در حالت باد سرد و یا اگر امکان دارد از کمپرسور باد استفاده نمود. از این ابزارها استفاده کرده تا گرد و خاک ها از بین رفته و از تشکیل گرد و خاک جدید جلوگیری شود.

2. تمیز کردن قسمت های ظریف داخلی

از یک پارچه نرم و الکل یا شیشه پاکن برای پاک کردن صفحه داخلی استفاده کنید. استفاده از لوازم دیگر ممکن است باعث خش افتادن یا لکه برداشتن قطعات شود. از محلول آب و سرکه با نسبت های مساوی هم می توانید برای تمیز کردن استفاده کنید. برای امنیت بیشتر، مایع را مستقیما به قطعات نزنید و اول آن را به پارچه آغشته کنید. همچنین برای پاک کردن تیغه های پلاستیکی روی کارتریج، از پارچه نرم استفاده کنید.

3. تمیز کردن قسمت بیرونی پرینتر

برای تمیز کردن قسمت های بیرونی پرینتر هم از پارچه نرم استفاده کنید.

4. پاکسازی هد پرینتر

هد پرینتر، جوهر را روی کاغذ می پاشد و برای پاک کردن این قسمت می توان از طریف نرم افزار خود پرینتر اقدام نمود. وارد Control Panel و سپس قسمت Printing Preferences شوید. وقتی پرینتر را انتخاب کردید، برنامه، شما را راهنمایی می کند تا مراحل کار را طی کنید. پرینتر در نهایت یک صفحه تستی پر رنگ برای مقایسه و آزمایش چاپ می کند. اگر هد پرینتر خیلی کثیف باشد ممکن است تمیز کردن کامل آن نیاز به چند دور پاکسازی داشته باشد.

اکثر اوقات همین روش ها پرینتر را کاملا تمیز می کند. برای پاکسازی نازل های مسدود شده از محلول تمیز کننده هد دستگاه جوهر افشان استفاده کنید. برای پاکسازی غلطک های پرینتر هم می توانید از کاغذ تمیز کننده کاغذکش پرینتر استفاده کنید.

نکات
• قبل از شروع این کار حتما پرینتر را خاموش کرده و کابل برق آن را بکشید.
• پیش از شروع باید نکات کلی در مورد تمیز کردن دستگاه های برقی را بدانید.
• هرگز هیچ نوع مایعی چه آب چه ماده تمیز کننده را روی پرینترتان اسپری نکنید. در عوض یک تکه پارچه را خیس کرده و از آن برای تمیز کردن پرینتر استفاده کنید.

هشدارها
• بعضی از تونرها، بخصوص تونرهای رنگی می توانند باعث آسیب رسیدن به بدن شوند. پس حتما هنگام تمیز کردن چنین پرینتری از مکنده هایی که حاوی فیلتر میکرو تونر است استفاده کنید. همچنین حتما لباس محافظ بپوشید.

بهترین کالا در بهدان کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *